اخبار سال 1401

برند، سرمایه معنوی بسیار ارزشمندی است

اشتراک گذاری

یعقوبعلی نظری روز چهارشنبه در همایش برندینگ خراسان رضوی در مشهد افزود: شاخصهای اقتصادی استان در سال جاری رو به بهبود بوده است و این روند تداوم خواهد داشت.

وی بیان کرد: خوشبختانه روند سرمایه گذاری در خراسان رضوی در حال تبدیل به روند سرمایه پذیری است و مشکل سابق استان مبنی بر ناقص بودن برخی از زنجیره های تولید با حضور برخی از شرکتهای تولیدی قوی در حال کامل شدن است.

وی اظهار داشت: پیشتر صنایع پیشران و پیش برنده در خراسان رضوی کمتر استقرار داشتند که با سرمایه گذاری قوی که در این زمینه انجام گرفته و تولیدات موثر در این بخش، استقرار صنایع پیشران در استان رو به افزایش است.

استاندار خراسان رضوی گفت: همه موارد مزبور نشان از تکمیل جریان اقتصادی در خراسان رضوی دارد و از بخش خصوصی نیز انتظار می رود فعال تر از گذشته در صحنه تولید حضور یابند تا بتوان با بهره گیری از پیشنهادهای آنان موانع و مشکلات را برداشت.

نظری یکی از مزیتهای خراسان رضوی را منابع غنی بانکی آن ذکر و بیان کرد: انتظار می رود با پیشنهادات و فهرست هایی که بخش خصوصی از نیازهای تولید تهیه می کنند بتوان گستره فعالیتهای اقتصادی را در استان جدی تر از گذشته توسعه داد و زمینه بهتری برای بخش تجارت و صادرات فراهم کرد.

وی اضافه کرد: مصمم هستیم که فضای تجارت مناسبی را با کشورهای همسایه فراهم کنیم تا بتوان فعالیتهای اقتصادی را با جهش‌های مناسبی برخوردار کرد.

استاندار خراسان رضوی گفت: در تلاش هستیم اجرای همه طرحهای نیمه تمام بویژه در حوزه زیرساختها از جمله آب و برق در استان را به اتمام رسانیده تا بتوان از این محل نیازمندیهای حوزه صنعت را برطرف کرد.

نظری اظهار امیدواری کرد تا پایان سال به وضعیت مناسبی از تامین برق بویژه برای صنایع در خراسان رضوی رسید و از ۲ مزیت فوق العاده خورشیدی و بادی استان برای تولید برق بهره گرفت.

وی ادامه داد: معتقد هستم که واحدهای تولیدی مستقر در شهرکهای صنعتی خود می توانند نسبت به سرمایه گذاری در تولید برق اقدام کنند و نیاز به دولت نداشته باشند، به طور قطع ضعف زیرساختها از طریق جذب سرمایه های مردمی قابل حل است.

استاندار خراسان رضوی گفت: تلاش شده است که با رسیدن به شناخت کامل از مسائل استانی بتوان با تکیه بر مزیتها مسائل را حل کرد و راه حل های مناسب را اتخاذ نمود.

نظری به رویکرد خراسان رضوی در قالب حل مشکلات از طریق ایجاد قرارگاه اشاره و بیان کرد: هم اکنون در حال خروج از مدیریت کلی قرارگاهی بوده تا بتوان مدیریت پروژه ها را برعهده گرفت که امید است با رصد مطلوب مسایل در این زمینه بتوان جریان اقتصادی استان را با کمک یکدیگر به جهت مناسب هدایت کرد.

وی اضافه کرد: بخش مهمی از اقتصاد خراسان رضوی مبتنی بر زیارت بوده و جریان اقتصادی این بخش نیاز به طراحی و مدیریت مطلوب دارد.

استاندار خراسان رضوی گفت: اعتماد یک سرمایه معنوی بسیار ارزشمند است که در بستر یک نام یا نشان حاصل می شود، لذا ضروری است که در بسیاری از بخشها تحت یک نشان معتبر فعالیت کرد تا از این طریق اعتماد متقابل بین عرضه کننده و مصرف کننده بوجود آید.

وی افزود: با تلاشهای انجام گرفته به نظر می رسد که فضای کسب و کار در استان در سه ماهه نخست امسال مثبت بوده است که امیدواریم این شرایط ماندگاری خود را در همه زمینه ها حفظ کند.

نظری با اشاره به ارتباط خوب بین دولت و بخش خصوصی در خراسان رضوی در جهت رفع چالشهای موجود گفت: هر دستگاه اجرایی که پرونده کمتری در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان داشته باشد، امتیاز بالاتری نسبت به سایر دستگاه ها دارد.

استاندار خراسان رضوی اظهار امیدواری کرد با همگامی دستگاه های اجرایی در حل مشکلات بخش تولید دیگر تشکیل کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان مفهومی نداشته باشد.