اخبار سال 1395

سوءاستفاده از نام‌های تجاری ایران مسئله‌ساز شده است

اشتراک گذاری

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: سوءاستفاده از نام‌های تجاری ایران این روزها مسئله‌ساز شده که بهترین اقدام برای جلوگیری از خسارت‌های زیان آور این موضوع، ثبت برند است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  روابط عمومی انجمن مدیران صنایع خراسان، حسن حسینی با بیان اینکه برند، نام تجاری و هویت کالا را نشان می‌دهد، اظهار کرد: در حال حاضر مردم دیگر وقت کمتری برای فک کردن و خرید کالا می گذارند از این رو برندها را انتخاب می کنند و شاهد این موضوع نیز لوازم خانگی، مواد غذایی و پوشاک است.

وی ادامه داد: در حقیقت برند یا همان نام تجاری نشان دهنده کیفیت کالاست که هرچه کالا از مرغوبیت بیشتری برخوردار باشد اعتمادسازی و جلب مشتری آن بیشتر خواهد بود.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی عنوان کرد: امروز در دنیا برند یکی از ابزار تجارت به شمار می رود و این در صورتی است که برندهای ملی بسیار محدود هستند و ما فعالیت خاصی در زمینه برند در داخل کشور انجام نداده ایم.

حسینی با اشاره به اینکه یکی از مزیت‌های تقویت برندهای ایرانی کمک به کیفی سازی و خرید تولید ملی است، خاطرنشان کرد: در سال های اخیر شاهد تاکیدات رهبر معظم انقلاب برای حمایت از تولیدات ملی بوده ایم، قطعا ما زمانی می توانیم این فرمایش رهبری را تحقق بخشیم که علاوه بر بازخوانی برخی قوانین به تولید کمک کرده و فرهنگ خرید کالای ایرانی را در میان مردم جا بیندازیم.

وی یادآور شد: بسیاری از برندهای بین المللی تولید بدون کارخانه هستند و با توجه به کیفیتی که این برندها دارند علیرغم وجود کارخانه، تبدیل به برند جهانی شده اند.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به اینکه در برخی کشورها همچون افغانستان برند ایرانی بر روی تولیدات آنها قرار می‌گیرد، گفت: سوءاستفاده از نام های تجاری ایران واقعا این روزها مسئله ساز شده که بهترین اقدام برای جلوگیری از خسارت های زیان آور این موضوع ثبت برند است.

وی ادامه داد: با ثبت نام تجاری کالا، تمام حقوق برند برای صاحب نام شرکت حفظ شده و در صورت سوءاستفاده حق شکایت و پیگیری قانونی دارد.

حسینی در پایان عنوان کرد: برندهای به نامی در خراسان رضوی وجود دارد که در سفر هیئت های تجاری به استان، آنها را معرفی می کنیم و خوشبختانه با اقبال بسیار خوبی از سوی تجار خارجی برای اخذ قرارداد مواجه می شود.